Windows 7 Themes

Shtef
Tumbleweed
Tumbleweed
MesajeCOLON 32
Membru dinCOLON Sâm Mai 15, 2010 4:20 pm
LocalitateCOLON Bacau
CONTACTCOLON

Windows 7 Themes

Mesaj de Shtef » Mie Mai 19, 2010 8:04 pm

M-am gandit ca daca tot suntem pe un forum ce are ca subiect Windows 7 sa fac si un subiect legat de teme pentru el.Aici putem posta un screenshoot al temei noastre si un link pentru download in caz ca cineva doreste sa descarce acea tema.Am sa incep eu :D

Nume: Black Nature
Imagine

download link: http://cid-2580e2e2ee086acb.skydrive.li ... .themepack
Shtef

floryyn
Tumbleweed
Tumbleweed
MesajeCOLON 33
Membru dinCOLON Sâm Mai 15, 2010 6:41 pm
LocalitateCOLON Herasti Giurgiu
CONTACTCOLON

Re: Windows 7 Themes

Mesaj de floryyn » Joi Mai 20, 2010 12:31 am

Shtef scrieCOLONM-am gandit ca daca tot suntem pe un forum ce are ca subiect Windows 7 sa fac si un subiect legat de teme pentru el.Aici putem posta un screenshoot al temei noastre si un link pentru download in caz ca cineva doreste sa descarce acea tema.Am sa incep eu :D

Nume: Black Nature
Imagine

download link: http://cid-2580e2e2ee086acb.skydrive.li ... .themepack
Daca era pe verde o luam..in orice caz e super si asa.
Sunt din aia de care mama ta a zis sa te feresti !

i0an
Visitor
Visitor
MesajeCOLON 9
Membru dinCOLON Sâm Mai 15, 2010 6:15 pm
LocalitateCOLON Bucharest

Mesaj de i0an » Joi Mai 20, 2010 10:16 am

Nume : Tema Default + background verde (ca cel din windows 98)
Imagine

Nu are link de download, dar cine vrea aceasta culoare la background trebuie sa mearga la Control Panel\All Control Panel Items\Personalization > desktop dackground > solid colors > more si sa puna la red 0, la green 128 si la blue tot 128...

Shtef
Tumbleweed
Tumbleweed
MesajeCOLON 32
LocalitateCOLON Bacau
CONTACTCOLON

Mesaj de Shtef » Joi Mai 20, 2010 9:39 pm

soundventure scrieCOLONEu as vrea temele de pe Ubuntu, Ambiance, Radiance si Light din 9.10. Am rascolit tot netu dar n-am gasit nimic. Asa arata in Ubuntu: Imagine
Imagine
Imagine
Existau niste Transformation Pack-uri cu care puteai sa transformi Windows-ul in Ubuntu, insa nu mai stiu site-ul.

LE: E cam tot ce am putut gasi http://www.deviantart.com/download/1433 ... llz0rz.rar .Restul sunt pentru XP :|
Shtef

Shtef
Tumbleweed
Tumbleweed
MesajeCOLON 32
LocalitateCOLON Bacau
CONTACTCOLON

Mesaj de Shtef » Vin Mai 21, 2010 7:33 pm

soundventure scrieCOLONMersi, dar aia e cam uratica. Designerii astia buni is ocupati cu hidosenia aia de leopard.
Mda, ai tu dreptate dar totusi mie imi plac toate temele...si cele de windows, si de snow leopard, si de linux, fiecare are ceva special.Totusi daca iti plac asa mult temele de Ubuntu de ce sa nu lucrezi chiar in el.Eu cand ma mai plictisesc fac un switch si ma duc pe Ubuntu, unde imi delectez ochii cu toate neamurile de efecte si briz-brizuri. :D .Totusi ar fi ceva daca s-ar face si mai multe teme Linux pentru Windows 7.
Shtef

haxxx
Junior Member
Junior Member
MesajeCOLON 18
Membru dinCOLON Joi Mai 20, 2010 11:38 pm

Mesaj de haxxx » Mar Mai 25, 2010 2:21 am

O tema frumoasa,o combinatie de rosu cu negru...E un visual style in toata regula,necesita patchuirea UXTheme : http://virtualcustoms.net/viewtopic.php?p=2103#p2103

Shtef
Tumbleweed
Tumbleweed
MesajeCOLON 32
LocalitateCOLON Bacau
CONTACTCOLON

Mesaj de Shtef » Dum Aug 01, 2010 9:35 pm

Cornel scrieCOLONOk, toata lumea vorbeste de teme faine, chestii interesante de schimbat interfata windows-ului 7. Am o rugaminte: va rog respectuos explicati-mi pas cu pas (ca la prosti) cum sa aplic tema Mac OS X Snow Leopard. Nu imi iese in nici un fel. Sunt 3 variante : ori sunt eu prea novice (ca sa nu zic altceva :lol: ) ori windows-u meu e prea nervos ORI am sarit vreun pas ceva. Astept cu nerabdare explcatiile. Multam anticipat !
Scuze ca iti raspund cu intarziere, dar am fost plecat din oras si nu am avut net :D. Mai intai pune un link ceva cu tema care vrei sa o aplici si iti voi explica mai bine pasii pentru a o instala ;) .
Shtef

BUTTON_POST_REPLY